Wizyta w Stomapolis rozpoczyna się od założenia karty pacjenta. Niezbędne jest podanie w recepcji podstawowych informacji (imię, nazwisko, data urodzenia, adres, pesel, nr telefonu, e-mail)Wtedy również przeprowadzamy wywiad na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta, przyjmowanych leków, alergii, przebytych chorób, zabiegów i prowadzonych terapii. Wiedza ta pozwala zachować bezpieczeństwo świadczonych przez nas usług i na przykład odpowiednio dobrać znieczulenie dla pacjenta który choruje na nadciśnienie, astmę, zaburzenia rytmu serca, padaczkę lub jest uczulony na pewne leki. Zgromadzone informacje są poufne i służą tylko i wyłącznie terapii.

WYWIAD STOMATOLOGICZNY –  pytamy o ostatnią wizytę u dentysty, o problem który pacjenta sprowadza a także jego wcześniejsze doświadczenia związane z leczeniem stomatologicznym. Ma to na celu jak najlepsze poznanie pacjenta, jego nastawienia i odczytanie jego potrzeb.

BADANiE – badanie własciwe a rezultat tego badania zostaje zaznaczony na diagramie uzębienia w jego karcie, w razie potrzeby wykonywane są zdjęcia RTG lub zlecane badania dodatkowe. Pacjent otrzymuje informacje o stanie jamy ustnej i ustalany jest proponowany plan leczenia, którego realizacja zaczyna się na tej samej wizycie lub w późniejszym terminie zgodnie z życzeniem pacjenta.

WIZYTA NAJMŁODSZYCH –wizyty młodych pacjentów służą głównie oswojeniu się z gabinetem i znajdującymi się w nim sprzętami wówczas wszystko można obejrzeć, dotknąć i zobaczyć jak działa. Opowiadamy dzieciom i rodzicom jak dbać o zęby, oglądamy ząbki małego pacjenta. Jeśli dziecko pozwala i jest na to gotowe podejmujemy leczenie lub planujemy je w późniejszym terminie. Nasi dzielni pacjenci (także dorośli) zawsze mogą liczyć na słodką niespodziankę po wizycie.